Ola Viduta

Pragnę dzielić się tym, co dla mnie najpiękniejsze, najbardziej prawdziwe i wartościowe. Co przynosi zrozumienie, uzdrowienie, radość, wolność i spokój. To dla mnie Tantra.

Tantra jest doświadczaniem siebie. Swojej istoty cielesnej, energetycznej, emocjonalnej, umysłowej, duchowej. To wzrastanie w świadomości i energii. To ścieżka ku Przebudzeniu, która niczego, co ludzkie, nie wyklucza, a obejmuje wszystkie aspekty życia.

Tantra pojawiła się w moim życiu, zanim wiedziałam, że to właśnie Ona. Miałam 28 lat i poczułam, jak wspaniale jest poddać się temu, co płynie w moim ciele, co samo chce się przez nie wyrazić. Jedynym wysiłkiem jest moja Uwaga, reszta toczy się sama, napełniając głębokim poczuciem spełnienia. Niezależnie od tego, czy jestem z partnerem, czy sama. 

To nie tylko spełnienie erotyczne, choć takie też jest piękne. To również poczucie: „to jest właśnie To i chcę z Tym płynąć dalej”. Może znasz to z tańca, gdy zatracasz się w muzyce. Może wciąga Cię twórczy wir, może czujesz to w Naturze. Poczucie, że wszystko jest tak, jak być powinno i że dzieje się najlepiej, jak może.

„You are a natural Tantrika” (Jesteś urodzoną Tantryczką) – usłyszałam kilka lat później od nauczycielki tantry, Prem Santoshi, gdy asystowałam jej podczas warsztatów. 

„Go and share your gifts with the world” (Idź i dziel się swymi darami ze światem) – powiedział mi Shachar Caspi, nauczyciel świętej seksualności.

Uczyłam się i asystowałam u wielu nauczycieli tantry, szamanizmu, pracy z ciałem, oddechem i z emocjami (m.in. Shachar Caspi, Prem Santoshi, Ines Cao, Michal Maayan Don, Francoise Rambaud, Pushan Govind, Nirvan Lev, John Hawken). Współzałożyłam Polską Wspólnotę Świętej Seksualności. 

Wraz z synem aktywnie spędziłam pół roku w brazylijskiej wspólnocie Santo Daime, gdzie trzymałam przestrzeń podczas ceremonii ze świętymi roślinami. 

Jestem też magistrem komunikacji społecznej UJ oraz absolwentką Szkoły Rozwoju Świadomości w Rørvig, w Danii. Działałam w teatrze ruchu "Cynada" Bożeny Eltermann, należę kolektywu artystycznego "Dzika Banda". 

Do życia potrzebuję czasu w lesie lub nad morzem.

 

Pracuję zarówno na ciele energetycznym jak i na powięzi (tkance głębokiej). Oferuję sesje i masaże tantryczne dla kobiet i mężczyzn, rozbrajanie (de-armouring) miednicy, które pomaga uwolnić traumy, urazy i frustracje seksualne. Zapraszam także na sesje wprowadzenia w Tantrę oraz sesje oddechowe i medytacje dynamiczne uwalniające zblokowane w ciele emocje. Prowadzę warsztaty pracy z ciałem i seksualnością oraz ceremonie Kakao.

 

Nieustannie rozwijam umiejętność pracy z ciałem, emocjami, oddechem, głosem i ruchem. Dzielę się tym z innymi. 

Jestem Dakinią.

ola viduta profile 1.jpg
DSC_6298_.jpg

Moje doświadczenie:

 • Art of Love Intensive  - Shachar Caspi (od 2015 r)

 • Shamanic Mysteries - Shachar Caspi 

 • Yearly Facilitator's Training -Art of Love - Shachar Caspi

 • Kashmire Massage - Santoshi

 • Biała Tara, Zielona Tara - Santoshi

 • Professional Tantra Massage Therapist Course
  - John Hawken, Freya

 • Transformacja przez oddech. Breathwork -  Pushan Govind

 • Lovemaking - Nirvan Lev 

 • Sacred Cave - Michal Maayan Don

 • Primal. Born again - uzdrawianie wewnętrznego dziecka - Svarup, Premartha

 • Budzenie szamańskich technik uzdrawiania
  - Francoise Rambaud

 • 21 Tara Initiations (praktyki buddyjskie)

 • Phowa - świadomie umieranie (praktyki buddyjskie)